روش ارسال سفارشات

پس از آماده سازی سفارش ، از زمان تغییر وضعیت سفارش به ارسال شده و ثبت کد رهگیری پستی در فاکتور و اطلاع از طریق پیامک به شما مشتریان گرامی ، باتوجه به نوع ارسال انتخابی توسط شما مدت زمان ارسال به شرح ذیل می باشد :


ارسال باپست پیشتاز

در این روش زمان حمل بسته  1 تا 2 روز است (برای شهرهای کوچک و روستاها ممکن است 3 تا 4 روز باشد) . هزینه ارسال با این روش به واسطه وزن بسته تعیین می شود که به صورت پایه در نظر گرفته می شود . هزینه نهایی در این روش شامل هزینه پست پایه + هزینه خدمات (بسته بندی ، ارسال بسته به دفتر پست ، برگشت و ثبت رسید) می باشد که تنها هزینه پایه بر روی بسته ارسالی درج می شود و باقی هزینه ها در آن لحاظ نمی شود (در شرکت پست هزینه ارسال و بسته بندی جداگانه دریافت می شود که تنها هزینه ارسال بر روی بسته قید می شود) . هزینه خدمات بسته به نوع بسته بندی متفاوت است ( بسته بندی های ارسالی فروشگاه شامل پاکت در 5 سایز مختلف و کارتن در 6 سایز مختلف است) . هزینه ای که در هنگام خرید نیز از خریدار دریافت می شود شامل مجموع این هزینه هاست .


ارسال باپست سفارشی

در این روش زمان حمل بسته 3 تا 6 روز است . هزینه ارسال با این روش نیز همانند پیشتاز به واسطه وزن بسته تعیین می شود و هزینه خدمات آن نیز با پیشتاز یکسان است و تنها تفاوت آن در پایین بودن هزینه ارسال پایه است . البته لازم به ذکر است که پست سفارشی برای حمل اجناس حساس توصیه نمی شود ، زیرا شیوه حمل بسته های سفارشی توسط پست نامناسب است که در بسیاری موارد مشاهده شده است که حتی با وجود بسته بندی بسیار محکم ، به اجناس آسیب رسیده است .


تیپاکس
تیپاکس یک  شرکت حمل و نقل خصوصی است که تنها در برخی شهرهای ایران خدمات رسانی می کند (شهرها و شهرستانهای بزرگ)  .  هزینه حمل بسته ها نیز با توجه به وزن بسته ها تعیین می شود . کمترین وزن در نظر گرفته شده در این روش ، 6 کیلوگرم است که بسته هایی که سبک تر باشند نیز همان 6 کیلوگرم در نظر گرفته می شوند و هزینه ارسال نیز بر اساس آن تعیین می شود ( بر روی رسید بسته کلمه حداقل قید می شود که بیانگر این است که وزن بسته کمتر از 6 کیلو می باشد و کمترین هزینه ارسال لحاظ شده است) . این روش برای سفارشات بین 2 تا 20 کیلو گرم توصیه می شود . همچنین شیوه حمل بسته با این روش بسیار مناسب تر از پست می باشد .


پیک موتوری (اسنپ ، الو پیک)
در این روش که تنها مخصوص شهر تهران است ، تنها هزینه اجناس گرفته می شود و هزینه حمل با پیک در زمان تحویل بسته از مشتری دریافت می شود .
هزینه ارسال با این روش معمولا بین 12000 تومان تا 30000 تومان است که بسته به منطقه و مسافت طی شده توسط پیک دارد .
مجله موبوتب